Oppdatert design på vår
klassiske Rustik-serie

[Mars 2010] I forbindelse med overgangen til ny Plan- og bygningslov i august i fjor gjorde vi en lang rekke tekniske oppgraderinger av vårt byggesett-system. Omleggingen ga oss også en gylden mulighet til å gjøre flere oppgraderinger av selve designet på hyttene. Over ser du hvordan Rustik-serien nå ser ut!

Bestselger
Rustik-serien har fulgt Saltdalshytta helt siden starten for 30 år siden, og er den stilarten vi har solgt desidert mest av. Det opprinnelige designet hadde en lett gjenkjennlig sort dekor i elementskjøtene, som også er vist på enkelte modeller i den gamle katalogen vår. Det nye designet er enklere og med grovere detaljer som gir et solid inntrykk.

Gjennomført design
Detaljene er viktige for å skape en god helhet, og vi har testet ut mange prototyper. Over ser du noen detaljer fra det reviderte designet (bruk pilknappene til å bla mellom bildene). Tidligere har Rustik-hyttene blant annet hatt smalere panel og et lengre beslag mellom vinduene og elementskjøtene. Nå benyttes det samme panel som på resten av veggen, noe som gir hytta et roligere preg. Beslaget er like bredt som vinduet, og det er nå beslag også over vinduet. Dessuten vegghøyden økt, noe vi elegant balanserer med et større takutstikk.

Lett blanding
Siden stilartene nå er samordnet i langt større grad enn tidligere, kan du kombinere designelementer fra de ulike seriene. For å gjøre hytta mer moderne eller tradisjonell kan du f.eks. velge mellom flere ulike altanrekkverk. Ønsker du å heller ha tofags vinduer med gjennomgående sprosser (som på Villmark), er dette nå fullt mulig. Du kan også velge å "ta den helt ut" og kjøre Aurora-vinduer fra gulv til tak, noe som gir en spennende kontrast mellom moderne og tradisjonell byggeskikk. Snakk med din forhandler og spør hvilke muligheter som finnes!


Tilbake til oversikten

Saltdalshytta - 8255 Røkland - Tlf. 756 81600 - Fax 756 81610 - e-post: post@saltdalshytta.no
©2008 · Med forbehold om feil og mangler · Webmaster